I letos vyhlašujeme v rámci sítě RE/MAX titul RE/MAX Filantrop roku. 

•    Přispějte na jeden ze tří příběhů a pomozte lidem v nouzi
•    Můžete přispět jako jednotlivec nebo se spojit a přispět hromadně za Vaší kancelář
•    Přispívat můžete i opakovaně a peníze se Vám budou přičítat
•    Každou korunu kterou věnujete, Centrála RE/MAX zdvojnásobí
•    Filantrop roku bude vyhlášen na Star Awards Night

Komu pomáháme

deti_z_pekla.png

Patron projektu

Jolana Matuštíková

Manažer kanceláře

RE/MAX G8 Reality 10

Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla

… protože některé děti bohužel prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné, je však potřeba, aby dítě vědělo, kam se může obrátit a kde najde pomoc. Psychologové a terapeuti se věnují dětem týraným, sexuálně zneužívaným, zanedbávaným i ohroženým domácím násilím a pomáhají jim na cestě zpátky ke spokojenému dětství.
 


„Máma je fajn, táta taky. Ale když si táta našel tu novou, začal mazec… Máma vyváděla, začala ho kontrolovat, volala mu i několikrát za hodinu, četla SMS i maily. Nedivím se, že se táta odstěhoval. Kdyby to šlo, šel bych taky. Ale to by máma zůstala úplně sama. Říká mi, že jsem její všechno, kdyby o mě přišla, něco si udělá…,“ vypráví jedenáctiletý Petr. „Jenže péče mámy se už nedá vydržet. Vodí mě každý ráno do školy… Nesmím ani s klukama ven, prej aby se mi něco nestalo… Ještě, že můžu někdy na víkend k tátovi. Táta si všimnul, že mám jizvy na rukách. Řekl jsem mu, že mě u babičky poškrábala kočka. Jak mám říct, že někdy, když se cítím fakt mizerně, říznu se a uleví se mi? Mám to vůbec někomu říct?“
 


Petr si vzpomněl na kamaráda, který mu říkal o Lince důvěry DKC. Prý to není nějaká ostuda, dokonce mu s jeho starostí dobře poradili. Petr se nakonec odhodlal zavolat také… Teď je v péči psychologa Dětského krizového centra a s oběma rodiči pracují sociální pracovníci. Situace se začíná pomalu stabilizovat, počáteční nedůvěru maminky se podařilo prolomit. Petr už zase smí chodit s kamarády ven… Bude ale ještě chvíli trvat, než se všichni členové rodiny se situací vyrovnají a začnou spolu normálně komunikovat. Dětí jako Petr jsou tisíce. Dětské krizové centrum dokáže pomoci stovkám z nich. S ohledem na bezpečí dětí jde o ilustrativní příběh.

Děti, kterým jsme pomohli v loňském roce.

mladi_studovat.png

Patron projektu

Miroslav Štrojsa

Jednatel

RE/MAX G8 Reality

Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat

… protože každý člověk je osobnost a zaslouží si podpořit ve svých snech a plánech. Investice do vzdělání znevýhodněných mladých lidí je tou nejlepší investicí do jejich budoucnosti.

Karolína žije v dětském domově už 14 let spolu se třemi sourozenci. „Jsem za to šťastná,“ říká. „Můžu studovat, věnovat se tomu, co mě baví, a jít si za svými sny. Což by se nejspíš nestalo, kdybych stále žila s matkou.“ Do dětského domova se dostala kvůli zanedbávání péče. Matka je nemocná, otec po odchodu do domova neprojevil o děti žádný zájem. I přes těžký životní start je Karolína velmi cílevědomá a touží po vzdělání.

Dnes studuje ekonomii na vysoké škole v Praze. Nadace Terezy Maxové dětem jí pomáhá s úhradou bydlení v Praze a s dopravou domů do dětského domova, kde se stále snaží trávit co nejvíce času se svými sourozenci. Díky nadaci mohla vyjet do Anglie na jazykový kurz a zlepšit angličtinu, kterou využívá v práci. Už brzy složí bakalářské zkoušky a plánuje pokračovat ve studiu magisterském. „Jdu si za svými cíli,“ říká Karolína. „V budoucnu bych chtěla navštívit co nejvíce zemí, poznat jejich kulturu a zvyky.“


 

Děti, kterým jsme pomohli v loňském roce.

2018-11-08_130936_2.png

Patron projektu

Zdeňka Krátká

Realitní makléř

RE/MAX Delta

Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách

… protože každý si zaslouží pomoc, aby mohl uplatnit svůj potenciál. Mladí lidé v ústavní péči netrpí materiální nouzí, chybí jim však láska a podpora rodiny a možnost získat praktické zkušenosti. My jim pomáháme k úspěšnějšímu startu do samostatného života.

„Jako malá holka ještě před odebráním do dětského domova jsem snila o tom, že si v dospělosti budu řídit svůj život sama, budu poznávat okolí, vydělávat peníze a dopřávat si to, co nám domov nemohl dát,“ říká Daniela. „Když jsem byla ještě doma, nikdy jsme nebyli na žádném výletě, nikdy jsme nic nemohli podnikat se třídou. Posměšky spolužáků byly impulzem k tomu, abych se učila a snažila se v životě uspět.“ Z nevyhovujícího prostředí malého plesnivého bytu si Daniela odnesla zdravotní obtíže a musí brát léky, proto dodržuje životosprávu a sportuje. „Mám před sebou ještě kus práce, ale jsem pyšná na to, co už jsem se sebou udělala. Učím se být lepším člověkem, motivuji sebe sama, ale snažím se předat informace i ostatním lidem, když cítím, že o pomoc mají zájem.“

Daniela nedávno úspěšně složila státnice na vysoké škole sociálně právní a Nadace Terezy Maxové dětem ji při studiu finančně podporovala. „Snažím se užívat každý okamžik a radovat se z maličkostí a moc se těším na čas, až budu pracovat, bydlet v pronájmu a budu si moct dovolit svou první dovolenou. Hledám si pronájem nebo spolubydlení, protože z domu na půli cesty musím brzo odejít. Chci také pomoct svým mladším sourozencům a vytvořit pro ně zázemí.“ Podpora při zařizování vlastního domova Daniele ulehčí start do samostatného života. Držíme jí palce!


 

Děti, kterým jsme pomohli v loňském roce.

Děti, kterým jsme pomohli v loňském roce.

Filantrop roku - podmínky